شرایط عضویت در فهرست حامیان وبسایت دادخواه

وبسایت دادخواه صرفا یک سامانهٔ مستقل ثبت دادخواست است و در مالکیت هیچ فرد یا نهادی نیست. این وبسایت را شرکت رسانه‌ای و تکنولوژی نبشت ایجاد کرده و صرفا امتیاز حقوق معنوی آن متعلق به این شرکت است.

طرز کار و پالیسی‌های وبسایت دادخواه را بانیان اصلی رسانه‌ای آن تعیین می‌کنند. مجله نبشت، روزنامه هشت صبح و روزنامه اطلاعات روز بانیان اصلی دادخواه هستند که مسئولیت‌های آن‌ها شامل پرداخت هزینه‌های مراقبت و نگهداری وبسایت و برخی کارهای فنی (مثل طراحی و دیزاین) است.

دیگر رسانه‌ها نیز می‌توانند با این شرایط عضو گروه حامی این وبسایت شوند:

‍۱) جای دادن بنر گرافیکی و لینک وبسایت دادخواه در صفحه اول وبسایت خود

۲) تهیه و نشر حداقل یک مقاله، گزارش یا مصاحبه درباره دادخواه

۳) در صفحه معرفی وبسایت رسانه حمایت از وبسایت دادخواه برجسته شود. مدیران رسانه در مورد متنی که در این بخش می‌نویسند اختیار کامل دارند و فقط ذکر این پاراگراف در متن ضروری است: «دادخواه یک سامانه ثبت دادخواست برای کنشگری مدنی در افغانستان است که ماموریت خود را رسمیت‌بخشی به فرایند کنشگری و فعالیت مدنی می‌داند. این وبسایت به هیچ فرد یا نهادی، از جمله به نهادهای حامی خود،‌ وابسته نیست.»

۴) به منظور حفظ بی‌طرفی و اجتناب از سوءتفاهم رسانه‌های حامی حق ثبت دادخواست به نام خود را ندارند. اما نهادهای جامعه مدنی از جمله‌ نهادهای حامی رسانه‌ها (مثل نی، کمیته مصونیت خبرنگاران افغانستان و امثال این سازمان‌ها) می‌توانند دادخواست ثبت کنند. رسانه‌های حامی می‌توانند با همکاری و هماهنگی با این نهادها دادخواستی را به نام آن‌ها ثبت کنند و آن را تبلیغ کنند.

۵) رسانه‌های حامی پیشنهادات خود برای بهبود کار وبسایت دادخواه و یا نظرات دیگر خود را به ایمیل [email protected] بفرستند. وبسایت دادخواه این نظرات و پیشنهادات را با دیگر رسانه‌های حامی در میان خواهد گذاشت و در صورت لزوم با مشوره و کمک همه حامیان اجرا خواهد شد.

۶) رسانه‌های حامی درباره دادخواست‌هایی که به تشخیص آن‌ها مهم و یا مرتبط با حوزهٔ فعالیت آن‌هاست، مطابق به سیاست‌های نشراتی خود اطلاع‌رسانی کنند.

۷) لوگو و لینک رسانه‌های حامی در صفحه اول وبسایت دادخواه نمایش داده خواهد شد.

۸) نام رسانه‌های حامی در صفحه معرفی وبسایت دادخواه ذکر خواهد شد.

این شرایط ممکن است با نظر و مشوره جمعی رسانه‌های حامی در آینده تغییر کند.

اگر علاقه‌مند حمایت از دادخواه هستید:

لطفا به ایمیل [email protected] تماس بگیرید.